داستان میرال

ایده تاسیس شرکت  تولیدی شیشه ایمنی با هدف تولید انواع شیشه های آبدیده سکوریت ، شیشه های سه لایه طلق دار لمینیت ، شیشه های دو و چند جداره  و شیشه های  صنعتی و تزئینی مورد نیاز متقاضیان و بی نیاز نمودن بازار از محصولات مشابه خارجی و پیش گیری از خروج ارز ، وبا همکاری آقای میر محسن حسینیون و ابوالفضل آل طه در سال 1341 نهادینه و از ترکیب میر از نام  میر محسن حسینیون  و آل از نام ابوالفضل آل طه  ، شرکت کارخانجات تولیدی شیشه ایمنی میرال ( با مسئولیت محدود) نزد اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران  با شماره ثبت 8849  متولد گردید .

پس از مطالعات اولیه ، قطعه زمینی به مساحت 28000 متر مربع  در موقعیت جغرافیایی جنوب غرب تهران تهیه و عملیات احداث کارخانه شروع شد. پس از اتمام عملیات ساختمانی ، موضوع  انتقال دانش فنی و خرید ماشین آلات تولیدی از کشور هایی نظیر فنلاند ، آلمان ، اتریش و انگستان  اجرا و این مجموعه تولیدی در تاریخ 28 شهریور 1342 و پس ازدریافت پروانه بهره برداری از وزارت صنایع ، بصورت آزمایشی شروع به فعالیت نمود.

پس اخذ گواهینامه استاندارد و گواهینامه  کیفیت محصول  از سازمان ملی استاندارد  و معادل سازی آن  با استاندارد های آمریکا و اروپا  ،این مجموعه  از تاریخ 28 آذر 1342 به صورت رسمی به بهره برداری  و برای 272 نفر به صورت مستقیم و برای 15000 نفر بصورت غیر مسقیم اشتغالزایی ایجاد نمود. کیفیت محصولات و افزایش تقاضا ، موجب افزایش سرمایه و توسعه کارخانه گردید که این مهم در سال 1355و با تغییر نوع شرکت  و تبدیل به سهامی عام به فرجام رسید.

 با جذب و استخدام 728 تن  دیگر از جوانان این مرز و بوم ، برای 1000 نفر به صورت مستقیم و برای  60،000 تن به صورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال گردید. با شناسایی  نیاز مصرف‌کنندگان  سبد محصولات  متنوع  و توسعه یافت.

آوازه کیفیت محصولات تولیدی در راستای استاندارد های آمریکا و اروپا و در مقایسه با مشابه خارجی ، به خارج از مرز های بین المللی رسید وبا شروع  صادرات به کشور های حوزه خلیج فارس و اسکاندیناوی ، مبالغ قابل توجهی ارز به ذخائر ارزی کشور افزوده شد. با افزایش تقاضا و برای ایجاد ظرفیت در تامین نیازها ، پروژه توسعه کارخانه در سایت جدید به تصویب رسید.

 پس از اتمام  عملیات ساختمانی  و  نصب ماشین آلات در سایت  جدید،   شرکت  از سال 1388  تا کنون در شهرک صنعتی اشتهارد  فعالیت می کند.